Problemi sa RA

O reumatoidnom artritisu (RA)

Problemi sa RA

Postod Radovan » Pet Jan 13, 2017 12:38 am

Zdravo dobri ljudi imam par pitanja za vas pa ako mazete da mi odgovorite bio bih vam veoma zahvalan. Naime moja majka koja je 59' godiste ima RA vec 6-7 godina i po nama nikako nije usla u remisiju toliko dugo pije i mtx u kombinaciji sa pronisonom, ali bolovi i otoci na zglobovima su i dalje tu. Na pocetku joj to nije pomagalo i pokretljivost zglobova joj je bila najblaze receno veoma, veoma umanjena tek po ubacivanju zglobex tableta u redovnu terapiju rezultati postaju mnogo bolji vracena je poretljivost u zglobovima za oko 40% bolovi smanjeni 60% otoci oko 30%. Zaboravio sam da dodam da ona ima i osteroporozu koja je dijagnostikovana pre RA. Sada su bolovi i otoci u zglobovima znatno povecani a pokretljivost umanjena i pocinje da se zali na bolove u kicmi, krstima u misicima itd. Sada vas konkretno pitam dali postoji mogucnos da se to njeno stanje poboljsa i kako, da li sa pomenom lekova kao sto je Leflunomid posto sam citao da je bolji i brze deluje od mtx i dli ga moze dobiti preko socijlnog ili mora doplata, ili nije moguce praviti izmenu terapije zbog osteroporoze. Unapred hvala i zelim vam svako dobro i zdravlja toliko da mozete da ga delite sa drugima.
Radovan

Pridružio se: Pet Jan 13, 2017 12:13 am
---------

Povratak na Reumatoidni artritis (RA)