RA I DOJENJE

O reumatoidnom artritisu (RA)

RA I DOJENJE

Postod danijela » Uto Dec 29, 2015 10:07 am

Zdravo svima...imam 24 godine i JIA od 9.godine...pre 2 i po meseca sam postala majka :D U trudnoci nisam imala problema, nijednom me nista zabolelo nije...pre toga bila na bioloskoj terapiji i na svoj zahtev prestala jer sam zelela bebicu, 10 meseci bila bez terapije i onda ostala trudna...2 meseca dojila svoju devojcicu bez problema, sada vec krecu bolovi. Volela bih da cujem ako neko zna nesto o tome, sta bih mogla da uradim da sto duze dojim...
Inace sam se lecila kod nacelnice Stojanovicke i Bogu hvala, cim je otisla u penziju, a ja zatrazila da prestanem sa bioloskom terapijelom dr Susicka me je isterala bukvalno sa instituta sa obrazlozenjem da imam reumatologa i u svom gradu...
Volela bih da cujem jos po nesto o trudnoci, majcinstvu i dojenju uz RA posto planiram jos malih bebica ako Bog da :)
danijela

Pridružio se: Sub Sep 28, 2013 12:32 am

Re: RA I DOJENJE

Postod ORS » Uto Dec 29, 2015 11:17 am

Poštovana Danijela,

Pročitala sam Vašu poruku i konsultovala za savet dr Maju Zlatanović, reumatologa iz Instituta za reumatologiju.

Dr Zlatanović je rekla da možete koristiti nesteroidne antiinflamatorne reumatike, ali da šest sati posle njih ne treba da dojite Vašu bebu. Doktorka je predložila da ih možda uzimate uveče jer u toku noći se obično ređe doji beba.

Takođe, savet je svakako da se obratite reumatologu. U kom gradu živite? Možete doći u Institut za reumatologiju i izabrati reumatologa koga želite.

Ako su Vam potrebna neka dodatna pojašnjenja ili informacija možete mi se obratiti i na mejl adresu: mkosanovic@ors.rs ili telefon 060 3344692.

Želim Vam srećne praznike i što bolje zdravlje!

Marija
ORS
ORS

Pridružio se: Sre Sep 30, 2009 7:01 pm

Postod danijela » Uto Dec 29, 2015 12:14 pm

Hvala puno na odgovoru...bebica jos uvek cesto sisa, cak i nocu na 3h otprilike...Ja sam iz Cacka i nemam reumatologa ovde, pokusacu da zakazem posto kod nas u bolnici postoji jedan reumatolog dr Vera Petrovic i zakazuje na 2-3 meseca kako sam cula...
Od 9.godine sam se lecila na Institutu i lezala bezbroj puta tako da sam se jako lose osetila kada mi je receno da vise nema potrebe da dolazim na kontrole vec da se javim u svom gradu kod reumatologa...
Hvala veliko! Mozete li mi vi predloziti nekog doktora sa Instituta?
danijela

Pridružio se: Sub Sep 28, 2013 12:32 am

Postod ORS » Pon Jan 04, 2016 9:21 am

Poštovana Danijela,

U Institutu za reumatologiju možete zakazati prvi pregled u roku od 30 dana, pod uslovom da dobijete uput od Vašeg lekara i da taj uput bude overen od strane komisije. Dalji kontrolni pregledi se zakazuju se na 3-6 meseci jer ako je pacijent stabilan, češće nije ni potrebno. To sigurno znate i po sebi.

Što se tiče reumatologa, preporučila bih Vam mlađe reumatologe: dr Branka Baraća ili dr Ivicu Jeremića ili dr Maju Zlatanović ili dr Tatjanu Jović.

Srdačan pozdrav,

Marija
ORS
ORS

Pridružio se: Sre Sep 30, 2009 7:01 pm
---------

Povratak na Reumatoidni artritis (RA)